Komunikaty duszpasterskie – XIV Niedziela Zwykła – 08 lipca 2018 roku

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po różańcu modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W piątek, 13 lipca o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do licznego udziału.

3. W następna niedzielę, 15 lipca br., Siostry Pasjonistki, które posługują w naszej parafii od 66 lat będą obchodziły Jubileusz 100-lecia istnienia Zgromadzenia. Z tej okazji o godz. 11.30. w naszym kościele zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Bp. Michała Janochy. Siostry zapraszają do udziału w grze terenowej, którą przygotują na ten dzień wokół kościoła oraz do konkursu. Będzie można także skosztować jubileuszowych przysmaków.

4. W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Anny, Matki Najśw. Maryi Panny – obchodzić będziemy w niedzielę 29 lipca. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00. i w procesji Eucharystycznej. Nowennę do św. Anny rozpoczniemy 20 lipca. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie, aby w ten sposób lepiej przygotować się do uroczystości odpustowej.

5. Zapraszamy do dzwonnicy na nową wystawę prac Marty Piekut i Jolanty Dubiel.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w środę, 11 lipca, święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,

– w czwartek, 12 lipca, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,

– w piątek, 13 lipca, wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Leszek Leonard Misiak, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Krupa, panna z parafii NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie – zapowiedź II.

Bartosz Wojtyła, kawaler z parafii NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie i Karolina Singh, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

Emil Wiktor Długołęcki, kawaler z parafii tutejszej i Aleksandra Beata Maj, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

Mariusz Wielądek, kawaler z parafii tutejszej i Dorota Segit, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

Konrad Sebastian Więckowski, kawaler z parafii św. Szczepana w Warszawie i Marta Magdalena Skoczylas, panna z parafii św. Szczepana w Warszawie – zapowiedź I.

Adam Supernak, kawaler z parafii tutejszej i Paulina Irena Oprucha, panna z parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Warszawie – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.