Komunikaty duszpasterskie – XIV Niedziela Zwykła – 07 lipca 2019 rok

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca lipca. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.
  2. Pierwsze spotkanie Bractwa Św. Anny, które powstaje przy naszej parafii jako kontynuacja tradycji, odbędzie w środę 10 lipca br. , w Dzwonnicy, po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zapraszamy osoby, które już wyraziły wolę uczestnictwa w Bractwie oraz osoby, które chciałyby włączyć się do tej wspólnoty.
  3. W sobotę, 13 lipca o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do licznego udziału.
  4. W lipcu, w dzwonnicy można oglądać malarstwo Mieczysławy Łazorek – artystki z Kazimierza nad Wisłą. Zapraszamy
  5. Koło Radia Maryja zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniu 14 lipca br. Wyjazd o godz. 6.00., powrót ok. godz. 20.00. Zapisy w zakrystii.
  6. W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Anny, Matki Najśw. Maryi Panny – obchodzić będziemy w niedzielę 28 lipca. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00. i w procesji Eucharystycznej. Nowennę do św. Anny rozpoczniemy 19 lipca. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie, aby w ten sposób lepiej przygotować się do uroczystości odpustowej.
  7. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    • w czwartek, 11 lipca, święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,
    • w piątek, 12 lipca, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
    • w sobotę, 13 lipca, wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w zeszłym miesiącu parafian:
    • śp. Genowefę Lepianka,
    • śp. Tadeusza Rybarczyka.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.