Komunikaty duszpasterskie – XIII Niedziela Zwykła – 27 czerwca 2021 rok

1. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca.

W czwartek, 1 lipca, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00., a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.

W piątek, 2 lipca br., Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać od godz. 16.00. O godz. 18.00. zostanie odprawiana Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Po Mszy zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszopiątkowe, prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo Wynagradzające Bożemu Sercu odprawiane jest cyklicznie, w każdy pierwszy piątek miesiąca.

W pierwszą sobotę miesiąca, 3 lipca br., o godz. 7.00., zostanie odprawiona Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po Mszy zostanie odprawione nabożeństwo Pierwszosobotnie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek, 29 czerwca br., obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Przeprowadzona tego dnia zbiórka na tacę przeznaczona jest na Daninę św. Piotra.

4. Informujemy, że decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli,20 czerwca br., zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszyświętej niedzielnej oraz w święta nakazane.

5. Koło Radia Maryja zaprasza na 30-tą Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd w niedzielę, 11 lipca br. o godz. 6.00., powrót tego samego dnia. Zapisy są prowadzone w zakrystii.

6. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
– we wtorek, 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła,
– w sobotę, 3 lipca, święto św. Tomasza Apostoła.
Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.