Komunikaty duszpasterskie – XIII Niedziela Zwykła – 01 lipca 2018 roku

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca lipca. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. W najbliższy poniedziałek, 2 lipca br., o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek, 3 lipca br., modlić się będziemy za dzieci, zwłaszcza te które odeszły od wiary i kościoła. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.30. Msza św. w intencji dzieci i ich rodziców, zostanie odprawiona o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. W czwartek, 5 lipca, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00., a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 6 lipca br., Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00. W sobotę, 7 lipca br., Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00., a zaraz po niej Nabożeństwo Różańcowe.

5. Zapraszamy do dzwonnicy na nową wystawę. W lipcu i sierpniu prezentujemy malarstwo olejne Marty Piekut i Jolanty Dubiel

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w wtorek, 3 lipca święto św. Tomasza, Apostoła,

– w piątek, 6 lipca, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Michał Jan Bastian, kawaler z parafii tutejszej i Marta Jesionek, panna z parafii św. Piotra i Pawła w Dębe Wielkim – zapowiedź II.

Wojciech Bogusław Nowisz, kawaler z parafii tutejszej i Agata Anna Cielepak, panna z parafii Opatrzności Bożej w Wilanowie – zapowiedź II.

Leszek Leonard Misiak, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Krupa, panna z parafii NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie – zapowiedź I.

Bartosz Wojtyła, kawaler z parafii NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie i Karolina Singh, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

Emil Wiktor Długołęcki, kawaler z parafii tutejszej i Aleksandra Beata Maj, panna z parafii Nawiedzenia NMP w Warszawie – zapowiedź I.

Mariusz Wielądek, kawaler z parafii tutejszej i Dorota Segit, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

8. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłego w minionym miesiącu naszego parafianina:

– śp. Andrzeja Sieniewicza.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.