KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XII Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2016 r.

• Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • Dziś, na Mszy św. o godz. 13.00, której przewodniczyć będzie ks. infułat Jan Miazek, będziemy obchodzić 320. rocznicę śmierci króla Jana III.
  • Również dziś, po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie osoby, które zadeklarowały, że przyjmą młodych pielgrzymów przybywających do naszej parafii w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży. Spotykamy się w wieży na pierwszym piętrze. Na spotkanie zapraszamy również osoby, które pragną włączyć się do pomocy.
  • W naszej parafii praktykowana jest dzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, w każdy piątek. Wkrótce rozszerzymy czas adoracji na godziny dzienne, tj. po porannej Mszy św. do godz. 17.00 w dni powszednie. Dzienna adoracja od poniedziałku do czwartku odbywać się będzie w Kaplicy św. Anny, a w piątki, jak dotąd, w nawie głównej. Parafian, chcących poświęcić Bogu choćby jedną godzinę czuwania w tygodniu, prosimy o wypełnienie deklaracji. Deklaracje wyłożone są na stoliku za ostatnimi ławkami w kościele. Więcej szczegółów podamy niebawem.
  • W dniach od 17 do 20 czerwca br. przeprowadzimy zbiórkę makulatury, dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na fundusz budowy studni w Sudanie. Makulaturę prosimy składać w podstawionym przy Kanonii kontenerze.
  • Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich szkół zostanie odprawiona w piątek, 24 czerwca, o godz. 8.00.
  • W czwartek, 23 czerwca br., o godz. 18.30 zostanie odprawione nabożeństwo czerwcowe przy krzyżu na Powsinku, przy jeziorku. Po nabożeństwie zapraszamy całe rodziny na grilla. Centrum Kultury Wilanów zapewnia dobrą zabawę.
  • Dzisiaj po każdej Mszy św., przy wyjściu z kościoła, przedstawiciele parafialnej Grupy Odnowy w Duchu Świętym, będą proponowali Adopcję Duchową Dziecka Poczętego. Jest to bardzo ważne Dzieło, do którego serdecznie zachęcamy.
  • W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– we wtorek, 21 czerwca, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

– w piątek, 24 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W tym dniu, zgodnie z przepisem kan. 1251 KPK nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

• W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

– Rafał Krzyżanowski, kawaler z parafii tutejszej
    Stefania Barbara Krupa, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź I;

– Jakub Żulewski, kawaler z parafii tutejszej
    Karolina Kawałowska, panna z parafii pw. Ofiarowania Pańskiego w Warszawie
    – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.