Komunikaty duszpasterskie – XI Niedziela zwykła – 18 czerwca 2023 r.

1. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Po Mszy św. o godz. 11.30., zapraszamy na XIV Rodzinny Piknik Parafialny. Przygotowaliśmy wiele atrakcji i imprez towarzyszących, miedzy innymi: warsztaty plastyczne, plener malarski, animacje przestrzenne, liczne konkursy dla dzieci oraz przejażdżkę kucykiem. Całą imprezę uświetnią swoimi występami teatralnymi, wokalno-instrumentalnymi i tanecznymi grupy artystyczne z Centrum Kultury Wilanów – dzieci, młodzież i dorośli, którzy przez cały rok szkolny rozwijali swoje pasje i talenty na zajęciach artystycznych w CKW. Na zakończenie imprezy, około godz. 17.00. zaśpiewa aktor i piosenkarz Robert Rozmus. W jego wykonaniu posłuchamy przebojów Zbigniewa Wodeckiego. Catering zapewnia dobre jedzenie z grilla.

3. W sobotę, 24 czerwca br., o godz. 18.30. zostanie odprawione nabożeństwo czerwcowe przy krzyżu na Powsinku, przy jeziorku. Po nabożeństwie zapraszamy całe rodziny na grilla. Centrum Kultury Wilanów zapewnia dobrą zabawę.

4. Msza św. w języku łacińskim, ze śpiewem gregoriańskim zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 25 czerwca br., o godz. 20.00.

5. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w czerwcu o odbudowanie polskiej rodziny, aby zachowała jedność i przyjaźń z Bogiem. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

6. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w środa, 21 czerwca wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
  • w sobotę, 24 czerwca, uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.