Komunikaty duszpasterskie – VIII Niedziela zwykła – 27 lutego 2022 r.

1. Koronka do Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskup Stanisław Gądecki, zwrócił się z prośbą o modlitwę w intencji pokoju na Wschodzie:„Najserdeczniej upraszam wszystkich księży w całej Polsce, za pośrednictwem księży biskupów, o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie […] Proszę o to, ażeby w niedzielę, ale też i w dni powszednie odśpiewać suplikację i modlić się w tej intencji”.

3. We wtorek, 1 marca br., modlimy się w sposób szczególny za dzieci. Msza św. w intencji dzieci, zwłaszcza tych które odeszły od wiary i kościoła oraz ich rodziców, zostanie odprawiona o godz. 17.00. Po Mszy św. rodzice modlić się będą w intencji swoich dzieci odmawiając różaniec.

4. Środą Popielcową, w dniu 2 marca br., rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o godzinie 7.00, 12.00, 17.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. W Wielkim Poście zapraszamy do wspólnego rozważania męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane będzie w każdą niedzielę o godz. 17.00, a Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 12.30, 16.30 –  dla dzieci i 18.30.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek,  I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 3 marca, o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym Wiecznym Kapłanie, a po Mszy zostanie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego.  W tym dniu, w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek 4 marca, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00, a o godz. 18.00 Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Po Mszy wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy na  nabożeństwo pierwszopiątkowe. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 5 marca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00, a po niej nabożeństwo wynagradzające, na które składa się odmówienie jednej części Różańca i 15 minutowe rozważanie w ciszy.

6. Z piątku 4 marca, na sobotę 5 marca w naszej parafii, odbędzie się siódma Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „Zatrzymania aborcji”. Adoracja rozpocznie się o godz. 19,30, a zakończy o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy, w dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii i facebooku.

7. Zapraszamy na drugie spotkanie w ramach synodalnych spotkań parafialnych, które odbędzie się w środę, 2 marca br. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 18.00. Następnie będzie czas na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30, a po niej spotkanie w kanonii. Zapraszamy także wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety można pobrać z internetowej strony naszej parafii. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu i modlitwę za Kościół.

8. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. Na stronie internetowej parafii udostępniliśmy program do bezpłatnego rozliczenia podatku.

9. Zapraszamy przed dzwonnicę na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz będzie trwał do 14.00.

10. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w środę 2 marca, Środa Popielcowa,

– w piątek, 4 marca, święto św. Kazimierza, królewicza.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.