Komunikaty duszpasterskie VII Niedziela Zwykła, Zesłanie Ducha Świętego – 20 maja 2018 roku

1. Dziś Kościół obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i za udział w publicznym śpiewie lub recytacji hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. W Zielone Świątki tradycyjnie przystrajamy nasze domy w zieleń tataraków i brzóz, bo jest to również Święto Ludowe, święto rolników, ogrodników i działkowców. Dzisiejsza niedziela kończy okres Komunii wielkanocnej.

2. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. W najbliższy wtorek, 22 maja, o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. Biedronki.

4. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00. i 13.00 grupa dzieci z naszej parafii, przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej.

5. W środę 23 maja młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania przez posługę Ks. Biskupa Rafała Markowskiego. Kandydatów, ich rodziców i rodziny polecamy modlitwie parafian. Zachęcamy również do modlitwy w intencji konkretnej osoby, przygotowującej się do bierzmowania. Odnowa w Duchu Świętym przygotowała wizytówki z imieniem każdego kandydata. Znajdują się one na stoliku przy wyjściu z kościoła. Można losowo wybrać daną osobę i modlić się za nią dowolną modlitwą, do dnia bierzmowania, o doświadczenie Bożej Miłości, żywą wiarę i wylanie Darów Ducha Świętego. Za podjęcie modlitwy dziękujemy w imieniu kandydatów.

6. W niedzielę, 27 maja br., przed Mszą św. o godz. 18.00., zostaną wprowadzone do naszego kościoła relikwie św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych, matek i kobiet we wszystkich stanach.

7. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 31 maja br. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami: St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową a następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

8. Do końca czerwca, w dzwonnicy, Henryka Gnatowska „Uta” prezentuje prace malarskie, których tematem jest pejzaż wilanowski. Zapraszamy do oglądania wystawy.

9. W niedzielę 3 czerwca br., obchodzimy po raz jedenasty, Święto Dziękczynienia po hasłem: „Dziękujemy za niepodległość”. O godz. 12.00. na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Członkowie Akcji Katolickiej przez całą niedzielę zbierać będą ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

10. W niedzielę, 10 czerwca br., po Mszy św. o godz. 11.30. odbędzie się XI Rodzinny Piknik Parafialny. W programie znajdą się liczne atrakcje dla dzieci, wystąpią zespoły wilanowskie, a także solista teatru muzycznego „Roma” Piotr Płuska. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje np. przejażdżkę kucykiem. Catering zapewni dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

11. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

– w poniedziałek, 21 maja, święto NMP, Matki Kościoła,

– w czwartek, 24 maja, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– w sobotę, 26 maja, wspomnienie św. Bogumiła, biskupa.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

12. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Mariusz Dominik Jesionowski, kawaler z parafii tutejszej

Marta Majewska, panna z parafii tutejszej

– zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian. .