Komunikaty duszpasterskie IX Niedziela Zwykła – 03 czerwca 2018 roku

1. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś obchodzimy Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za niepodległość”. O godz. 12.00. na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Członkowie Akcji Katolickiej przez całą niedzielę zbierać będą ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

3. Dawną oktawę Bożego Ciała, obchodzić będziemy do czwartku tego tygodnia.

4. Msza św. wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona w pierwszy poniedziałek miesiąca, 4 czerwca br., o godz. 18.00.

5. Spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek, 4 czerwca br., po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Modlitwa różańcowa w intencji nawrócenia dzieci, które odeszły od Boga i Kościoła oraz o łaskę umocnienia dla ich rodziców zostanie odprawiona w pierwszy wtorek miesiąca, 5 czerwca br., o godz. 17.30. Po nabożeństwie zostanie odprawiona w tej intencji Msza św.

7. W następną niedzielę, 10 czerwca br., po Mszy św. o godz. 11.30. odbędzie się XI Rodzinny Piknik Parafialny. W programie znajdą się liczne atrakcje dla dzieci, wystąpią zespoły wilanowskie, a także solista teatru muzycznego „Roma” Piotr Płuska. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje np. przejażdżkę kucykiem. Catering zapewni dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

8. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

– we wtorek, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

– w piątek, 8 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu, zgodnie z przepisem kan. 1251 KPK nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne,

– w sobotę, 9 czerwca, święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Marcin Mariusz Zatorski, kawaler z parafii Wniebowzięcia NMP w Kampinosie i Łucja Helena Rawska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

Janusz Jakub Kurek, kawaler z parafii tutejszej i Magdalena Fiejdasz, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

Bartłomiej Jan Morawski, kawaler z parafii Wniebowzięcia NMP w Konstancinie-Jeziornie i Marta Wiktoria Wilary, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

Mariusz Dominik Jesionowski, kawaler z parafii tutejszej i Marta Majewska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.