Komunikaty duszpasterskie – VII Niedziela Zwykła – 23 lutego 2020 rok

1. Koronka do Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis”. Darmowy program do rozliczenia podatku jest dostępny na stronie internetowej parafii.

3. Środą Popielcową, w dniu 26 lutego br., rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o godzinie 7.00, 12.00, 17.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. W Wielkim Poście zapraszamy do wspólnego rozważania męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane będzie w każdą niedzielę o godz. 17.00, a Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki o godz. 12.30, 16.30 – dla dzieci i 18.30.

4. Rozpoczynamy 7. edycję kursu finansowego, którego celem jest nauka zarządzania finansami w oparciu o rady biblijne oraz narzędzia ekonomiczne. Kurs będzie odbywał się w poniedziałki o godz. 19.00 w dzwonnicy. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie informacyjne w poniedziałek, 24 lutego br. na godz. 19.00. do dzwonnicy. Będzie możliwość zapisania się na kurs i zakupienia podręczników.

5. Z okazji beatyfikacji Sługi Bożego ks. Kard Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia planujemy wydać specjalny numer Klimatów św. Anny poświęcony ks. Kardynałowi odwiedzającemu naszą parafię i spotykającemu się z parafianami. W związku z tym prosimy o przyniesienie do kancelarii parafialnej zdjęć z ks. Kard. S. Wyszyńskim i innych dokumentów, które zostaną zamieszczone w Klimatach. Materiały dobrej jakości można również przesłać na adres: kancelaria@parafiawilanow.pl. Dostarczone materiały zostaną zwrócone.