Komunikaty duszpasterskie – VII Niedziela zwykła – 19 lutego 2023 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nieszporach modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Środą Popielcową, w dniu 22 lutego br., rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o godzinie 7.00, 12.00, 17.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. W Wielkim Poście zapraszamy do wspólnego rozważania męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane będzie w każdą niedzielę o godz. 17.00, a Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 12.30, 16.30 –  dla dzieci i o godz. 18.30.

3. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową. W tym miesiącu modlić się będziemy o jedność chrześcijan. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30, we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30, w piątek o godzinie 12.30, w sobotę o godz. 7.30, a w niedzielę o godz. 14.00.

4. W dniu 8 marca br. roku w naszej parafii rozpocznie się kurs dla narzeczonych „Radość i Nadzieja”. Mamy ostanie wolne miejsca. Informacje dotyczące zapisów na kurs znajdują się na stronie parafialnej w zakładce sakramenty.

5. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. Na stronie internetowej parafii udostępniliśmy program do bezpłatnego rozliczenia podatku. Przypominamy, że nasza Fundacja poza działalnością charytatywną zajmuje się utrzymaniem zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie naszej parafii.

6. W zeszłą niedzielę na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy 6550 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.