Komunikaty duszpasterskie VII Niedziela Wielkanocna, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13 maja 2018 roku

1. W dniu dzisiejszym o godz.17.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim.

2. W najbliższy wtorek, 15 maja, o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy kapliczce przy rondzie Vogla na Zawadach.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00. grupa dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych, znajdujących się na terenie naszej parafii, przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. W następną niedzielę, 20 maja na Mszy św. o godz. 11.00. i 13.00. odbędzie się Komunia grupy IV i V.

4. Trwa Nowenna do Ducha Świętego, którą zakończymy w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 19 maja. Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, wraz z księdzem Tomaszem, zaprasza wszystkich Parafian do wspólnego czuwania, które rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 21.00.

5. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, do której przygotowujemy się odmawiając Nowennę do Ducha Świętego w tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17-stej, po nabożeństwie majowym, a dzisiaj podczas Nabożeństwa o godz.17-stej.

6. W środę 23 maja młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania przez posługę Ks. Biskupa Rafała Markowskiego. Zechciejmy podjąć modlitwę w intencji konkretnej osoby przygotowującej się do Bierzmowania. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można wylosować wizytówkę z imieniem kandydata. Modlimy się dowolną modlitwą, do dnia bierzmowania, o doświadczenie Bożej Miłości, żywą wiarę , bliską więź z Jezusem Chrystusem, otwarcie się na Ducha Świętego i przyjęcie Go. Za podjęcie modlitwy dziękujemy w imieniu kandydatów.

7. Do końca czerwca, w dzwonnicy, Henryka Gnatowska „Uta” prezentuje prace malarskie, których tematem jest pejzaż wilanowski. Zapraszamy do oglądania wystawy.

8. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

– w poniedziałek, 14 maja, święto św. Macieja, Apostoła,

– w środę, 16 maja, uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.