Komunikaty duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021 rok

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Środą Popielcową, w dniu 17 lutego br., rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o godzinie 7.00, 12.00, 17.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

W Wielkim Poście zapraszamy do wspólnego rozważania męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane będzie w każdą niedzielę o godz. 17.00, a Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 12.30, 16.30 – dla dzieci i 18.30.

3. W czwartek, 18 lutego o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego. Wszystkich członków Bractwa oraz osoby zainteresowane zapaszmy do wspólnej modlitwy.

4. Zapraszamy wszystkich parafian na trzydziesto trzy dniowe indywidualne rekolekcje „Oddanie33”, które przygotują do całkowitego oddanie swojego życia Panu Jezusowi przez ręce Maryi. Rekolekcje rozpoczną się Mszą św. w sobotę, 20 lutego br., o godz.18.00. Po Mszy odbędzie spotkanie wprowadzające do rekolekcji, które poprowadzi Ksiądz Tomasz. Po spotkaniu zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament do adoracji w ciszy, do godz. 21.00. Uroczyste zawierzenie nastąpi 25 marca, w święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.

5. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. Na stronie internetowej parafii udostępniliśmy program do bezpłatnego rozliczenia podatku.