Komunikaty duszpasterskie – VI Niedziela zwykła – 11 lutego 2024 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Zapraszamy wszystkie osoby w starszym wieku i chore na Mszę św. o godz. 13.00. Prosimy również wolontariuszy o pomoc w dowiezieniu do kościoła osób, które same nie będą mogły przybyć na tę uroczystość.

3. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00. w Kanonii.

4. Środą Popielcową, w dniu 14 lutego br., rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o godzinie 7.00., 12.00., 17.00. i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. W Wielkim Poście zapraszamy do wspólnego rozważania męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane będzie w każdą niedzielę o godz. 17.00., a Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 12.30., 16.30. –  dla dzieci i o godz. 18.30.

5. W czwartek, 15 lutego o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego. Wszystkich członków Bractwa oraz osoby zainteresowane zapaszmy do wspólnej modlitwy.

6. Comiesięczne uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego odbędzie się w czwar-tek, 15 lutego br. Czuwanie poprowadzi Bractwo Krwi Chrystusa wraz z zespołem Wojowników Maryi. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 21.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w lutym w intencji: O dar mądrości dla Polaków. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30.

8. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. Na stronie internetowej parafii udostępniliśmy program do bezpłatnego rozliczenia podatku. Przypominamy, że nasza Fundacja poza działalnością charytatywną zajmuje się utrzymaniem zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie naszej parafii.

9. Zapraszamy do dzwonnicy na wystawę „Portretów” pani Ewy Gawrychowskiej.

10. Kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

• poniedziałek, 12 lutego, ul. Koralowa, ul. Przyczółkowa 294-336 (numery parzyste);
  • wtorek, 13 lutego, ul. Przyczółkowa 338-376 (numery parzyste).

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 17.00. Ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone są na remont muru cmentarza.