Komunikaty duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 9 maja 2021 rok

1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Przypominamy, że nabożeństwo majowe odprawiane jest w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

2. Nabożeństwa Majowe przy Krzyżach Morowych, na skrzyżowaniu Wiertniczej i Obornickiej, będą odprawiane codziennie o godz. 18.45.

3. Dziś na Mszach św. o godz. 10.00., 11.30. i 13.00. dzieci z naszej parafii oraz ze szkół znajdujących się na terenie parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Kolejna grupa przystąpi do Pierwszej Komunii w sobotę 16 maja na Mszy św. o godz. 11.30. i 13.00. oraz w niedzielę 23 maja na Mszy św. o godz. 10.00., 11.30. i 13.00.

4. Od maja do października, 13 dnia każdego miesiąca, w naszym kościele celebrowana jest Msza św., a po niej nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy do udziału w modlitwie w czwartek, 13 maja o godz. 18.00.

5. W czwartek, 13 maja zostanie odprawiona uroczysta Msza św. na zakończenie 33-dniowych rekolekcji „Oddanie33”, które w naszej parafii rozpoczęły się 9 kwietnia. Po Mszy odbędzie się nabożeństwo fatimskie wraz z procesją wokół kościoła, które zakończymy Apelem Jasnogórskim. Po Nabożeństwie osoby uczestniczące w rekolekcjach „Oddanie33”, pod przewodnictwem ks. Tomasza odczytają i podpiszą „Akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi”.

6. Nabożeństwa fatimskie, jak co roku odbywają się od maja do października włącznie, każdego 13-tego dnia miesiąca.

7. W sobotę, 22 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, odbędzie się w naszym kościele czuwanie modlitewne. Więcej szczegółów podamy w następną niedzielę.

8. W tym tygodniu, w piątek 14 maja, obchodzimy święto św. Macieja, apostoła. Jest to dzień imienin naszych księży: ks. Macieja Czaplińskiego i ks. Macieja Rożek-Raczyńskiego.
Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.