Komunikaty duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019 roku

1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Przypominamy, że nabożeństwo majowe odprawiane jest w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

2. Dziś, podczas Mszy św. o godz. 13.00., grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Życzymy im, oraz ich rodzicom, aby udział w Eucharystii przyniósł obfite owoce łaski Bożej.

3. W środę, 29 maja o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu nad jeziorkiem na Powsinku. Zachęcamy do codziennej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii.

4. W piątek, 31 maja rozpoczynamy nowennę do Ducha św. Zakończenie nowenny w sobotę, 8 czerwca br. Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wraz z księdzem Tomaszem zaprasza wszystkich parafian na Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 21.00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 czerwca, zostanie odprawione nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwę rozpoczniemy Mszą św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, o godz. 7.00. Po Mszy, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy jedną część różańca, po czym podejmiemy piętnastominutowe rozmyślanie w ciszy, nad wskazaną przez księdza, tajemnicą różańca świętego.

6. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask.

7. W następną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. W niedzielę, 2 czerwca br. będziemy obchodzili po raz dwunasty Święto Dziękczynienia. Będziemy dziękowali Stwórcy za Wielkich Pasterzy – Świętego Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego, a także za wszelkie łaski, jakimi Bóg nas obdarza. Zawierzymy również Bożej Opatrzności naszą Ojczyznę, nasze rodziny i nas samych. W tym dniu we wszystkich kościołach Archidiecezji zbierane będą ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

9. Natomiast w niedzielę 9 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.30., odbędzie się XII Rodzinny Piknik Parafialny. W programie dzieci będą mogły obejrzeć teatrzyk, wystąpi również Zespół Ludowy Powsinianie i Grupa Seniorów Wilanowskich, Kuźnia Artystyczna. Będziemy mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu Joanny Trzepiecińskiej. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje: przejażdżkę kucykiem i zaprzęgiem konnym. Catering zapewnia dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy

10. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w środę, 29 maja, Wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy,

– w piątek, 31 maja, Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny,

– w sobotę, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.