Komunikaty duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2022 r.

1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Przypominamy, że nabożeństwo majowe odprawiane jest w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

2. Kontynuujemy nabożeństwa majowe w różnych częściach naszej parafii. We wtorek, 24 maja o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu u zbiegu ul Biedronki i Łuczniczej. Zachęcamy do codziennej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii.

3. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienna modlitwę różańcową w intencji: O duchowe odrodzenie Narodu Polskiego przez Niepokalane Serce Maryi. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne od poniedziałku do piątku o godz. 16.30., w sobotę o godz. 11.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

4. W następną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. W piątek, 27 maja, po Mszy św. o godz. 17.00. rozpoczynamy nowennę do Ducha św., którą zakończymy 4 czerwca br. W sobotę, 4 czerwca, Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wraz z księdzem Tomaszem, zaprasza na Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.00.

6. W tym tygodniu we wtorek przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• 24 maja br. wspomnienie Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych,
  • w czwartek, 26 maja, wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. W niedzielę, 5 czerwca br. będziemy obchodzili po raz piętnasty Święto Dziękczynienia. Będziemy dziękowali za beatyfikację Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, założycielki zgromadzenia sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Zawierzymy również Bożej Opatrzności naszą Ojczyznę, nasze rodziny i nas samych. W tym dniu we wszystkich kościołach Archidiecezji zbierane będą ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy do udziału w Mszy św. dziękczynnej o godz. 12.00.

8. W niedzielę, 12 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.30. zapraszamy na XIII Rodzinny Piknik Parafialny.

9. Zapraszamy do odwiedzania dzwonnicy, w której prezentujemy wystawę malarstwa p. Marty Piekut i Jolanty Dubiel.