Komunikaty duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2024 r.

1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Przypominamy, że nabożeństwo majowe odprawiane jest w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

2. Nabożeństwo majowe odprawiane będzie w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

3. Msza święta wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona w poniedziałek, 6 maja br., o godz. 18.00. Po Mszy odprawimy nabożeństwo do Ducha Świętego.

4. Msza św. w intencji dzieci i ich rodziców zostanie odprawiona we wtorek, 2 maja o godz. 18.00.

5. W następną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w maju w intencji: aby Maryja była bardziej znana i miłowana i żeby królowała w naszych sercach. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godz. 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

7. Rozpoczynamy również nabożeństwa majowe w różnych częściach naszej parafii. We wtorek, 7 maja o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu na zbiegu ulic Biedronki i Łuczniczej. Zachęcamy do codziennej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii. Mieszkańców Wilanowa, w sposób szczególny zachęcamy do modlitwy przy krzyżach znajdujących się przy skrzyżowaniu ulic: Wiertniczej i Obornickiej, codziennie o godz. 18.45.

8. Wspólnota Męski Różaniec zaprasza w najbliższy czwartek, 9 maja br., wszystkich zainteresowanych mężczyzn na spotkanie wspólnotowe. Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 18.00., po niej Nabożeństwo Różańcowe, a po różańcu spotkanie formacyjne w Kanonii.

9. Nowennę do Ducha Świętego rozpoczniemy w piątek, 10 maja, po Mszy św. o godz. 17.00.

10. W następną niedzielę, 12 maja po Mszy św. o godz. 11.30. w salkach Kanonii odbędą się kolejne warsztaty dla dzieci przygotowane przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy całe rodziny na to „Majowe spotkanie z Maryją”. Szczegóły na plakatach.

11. W następną niedzielę, 12 maja br., o godz. 13.00. grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii Świętej.

12. Spotkanie członków Kół Żywego różańca odbędzie się w następną niedzielę o godz. 16.00., w Kanonii.

13. W sobotę, 18 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, odbędzie się w naszym kościele czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.00.

14. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 6 maja, święto św. Apostołów Rilipa i Jakuba,
  • w środę, 8 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

15. Zapraszamy do dzwonnicy na wystawę malarstwa pani Marty Piekut, którą będzie można oglądać do końca czerwca.

16. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafian:

• śp. Danutę Wdowińską,
  • śp. Barbarę Czajka,
  • śp. Mirosława Stułbę,
  • śp. Elżbietę Zakrzewską.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.