Komunikaty duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2023

1. Dzisiaj na Mszach św. o godz. 11.00. i o godz. 13.00. dwie grupy dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej.

2. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Przypominamy, że nabożeństwo majowe odprawiane jest w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

3. Rozpoczynamy również nabożeństwa majowe w różnych częściach naszej parafii. We wtorek, 16 maja o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu przy Czerwonej Drodze. Zachęcamy do codziennej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii. Mieszkańców Wilanowa, w sposób szczególny zachęcamy do modlitwy przy krzyżach znajdujących się przy skrzyżowaniu ulic: Wiertniczej i Obornickiej, codziennie o godz. 18.45.

4. W następną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego zostanie odprawiona w czwartek, 18 maja br., o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Zapraszamy na comiesięczną modlitwę uwielbienia w czwartek 18 maja br. Czuwanie poprowadzi Bractwo Krwi Chrystusa wraz z zespołem muzycznym Wojowników Maryi. Naszą modlitwę rozpoczynamy o 21.00. Najpierw modlitwa będzie prowadzona, a później będzie możliwość modlitwy w ciszy, do północy. Serdecznie zapraszamy.

7. W piątek 19 maja po Mszy Świętej o 17.00. rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sobotę 27 maja, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, odbędzie się w naszym kościele czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.00.  Więcej szczegółów podamy w następną niedzielę.

8. Spotkanie członków Kół Żywego różańca odbędzie się w następną niedzielę o godz. 16.00., w Kanonii.

9. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w maju o dary Ducha Świętego dla kapłanów oraz o wierność powołaniu. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

10. W następną niedzielę, 21 maja br., o godz. 11.00. i o godz. 13.00. kolejne grupy dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej.

11. W tym tygodniu we wtorek, 16 maja, przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

12. W poniedziałek, 15 maja br., o godz. 18.00. w naszym kościele Ks. Roman Trzciński odprawi Mszę św. dziękczynną za dar 50 lat kapłaństwa. Ks. Roman Trzciński w latach 1980-82 był wikariuszem w naszej parafii, założył wspólnotę oazową. Obecnie pełni funkcję Misjonarza Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

13. W Galerii Dzwonnica, do końca czerwca br. prezentowane są obrazy olejne artystki pani Marty Piekut. Zapraszamy.