Komunikaty duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna – 06 maja 2018 roku

1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Przypominamy, że w dni powszednie nabożeństwo majowe odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Rozpoczynamy również nabożeństwa majowe w różnych częściach naszej parafii. We wtorek, 8 maja o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu na Powsinku nad jeziorkiem.

3. Pierwsza Komunia święta dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych, znajdujących się na terenie naszej parafii, odbędzie się w następujących terminach: grupa I i II w soboty 12 i 19 maja o godz. 13.00. oraz w niedziele: 13 maja grupa III na Mszy św. o godz. 11.00., 20 maja grupa IV na Mszy św. o godz. 11.00., a grupa V na Mszy św. o godz. 13.00.

4. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego. Zakończenie nowenny w sobotę, 19 maja br. Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wraz z księdzem Tomaszem zaprasza wszystkich parafian na Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 21.00. Dla wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Nowennie, przygotowaliśmy treści Nowenny załączonej w „Klimatach” do osobistej modlitwy.

5. W następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. W środę 23 maja młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania przez posługę Ks. Biskupa Rafała Markowskiego. Kandydatów, ich rodziców i rodziny polecamy modlitwie parafian.

7. Zapraszamy licealistów, studentów i młodzież pracującą na spotkania formacyjno-modlitewne grupy młodzieżowej. Spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 19.00. w dzwonnicy.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
– we wtorek, 8 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,
– w sobotę, 12 maja, uroczystość Najśw. Maryi Panny Łaskawej. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Jan Aleksander Przybyła, kawaler z parafii tutejszej
Aleksandra Sudak, panna z parafii tutejszej

Przemysław Sokolik,kawaler z parafii pw. św. Wawrzyńca w Gliniance
Olga Sawicka, panna z parafii tutejszej

Dariusz Damian Wrzosek, kawaler z parafii pw. św. Józefa w Warszawie–Ursusie

i Marta Joanna Lepianka, panna z parafii tutejszej
– zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.