Komunikaty duszpasterskie – V Niedziela zwykła – 6 lutego 2022 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wewnątrz kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. W poniedziałek, 7 lutego o godz. 18.00. odprawimy Mszę św. Wotywną o Duchu Świętym, po Mszy odmówimy litanię do Ducha Świętego.

3. Wspólnota „Męski Różaniec” zaprasza w najbliższy czwartek, 10 lutego, wszystkich zainteresowanych mężczyzn na spotkanie wspólnotowe. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe, a po różańcu na spotkanie formacyjne w Kanonii.

4. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. Na stronie internetowej parafii udostępniliśmy program do bezpłatnego rozliczenia podatku.

5. Zapraszamy na spektakl „Megi” zainspirowany życiorysem św. Marii Magdaleny w reżyserii ks. Macieja Czaplińskiego. Jest to opowieść o młodej dziewczynie, osadzona we współczesnych czasach, ukazująca jej perypetie, które doprowadziły do poznania Jezusa i oddania Mu swojego życia. Aktorami są członkowie Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Spektakl będzie można obejrzeć na żywo 19, 26 oraz 27 lutego o godz. 19 w Centrum Kultury Warszawa-Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3 po wcześniejszym zgłoszeniu na stronie megi.waw.pl. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. Więcej na temat Spektaklu można przeczytać w dzisiejszych Klimatach św. Anny na stronie 3.

6. Zatrudnimy Panią do pracy w kuchni na ½ etatu. Dodatkowe informacje w kancelarii parafialnej.

7. W tym tygodniu, w czwartek 10 lutego, przypada wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafian:

• śp. Elżbietę Stenzel-Klekowską,
  • śp. Halinę Gajowiak,
  • śp. Alfredę Pieniążek,
  • śp. Wiesławę Staczyńską,
  • śp. Edwarda Połeć,
  • śp. Stanisława Maciaka,
  • śp. Jakuba Długozimę.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen