Komunikaty duszpasterskie – V Niedziela zwykła – 5 lutego 2023 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wewnątrz kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Warsztaty Rodzinne pod tytułem „Każdy może być święty, czyli wywiad prosto z nieba”. Poznamy sylwetki znanych błogosławionych i świętych Kościoła katolickiego. Zapraszamy wszystkie dzieci do odkrywania tajemnic życia świętych polskich patronów i wspólnej zabawy. Spotykamy się pod dzwonnicą o godz.12.30.

3. W poniedziałek, 6 lutego o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. Wotywną o Duchu Świętym, po Mszy odmówimy litanię do Ducha Świętego.

4. We wtorek modlimy się w sposób szczególny za dzieci. Msza św. w intencji dzieci, zwłaszcza tych które odeszły od wiary i kościoła oraz ich rodziców, zostanie odprawiona o godz. 17.00. Po Mszy św. rodzice modlić się będą w intencji swoich dzieci odmawiając różaniec.

5. Msza św. wotywna o św. Józefie zostanie odprawiona w środę, 8 lutego br., o godz. 18.00.

6. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową. W tym miesiącu modlić się będziemy o jedność chrześcijan. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30, a w niedzielę o godz. 14.00.

7. Wspólnota „Męski Różaniec” zaprasza w najbliższy czwartek, 9 lutego, wszystkich zainteresowanych mężczyzn na spotkanie wspólnotowe. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe, a po różańcu na spotkanie formacyjne w Kanonii.

8. Światowy Dzień Chorych w naszej parafii będziemy obchodzili w sobotę, 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes. Na Mszę św. o godz. 10.00. zapraszamy wszystkie osoby w starszym wieku i chore. Prosimy również wolontariuszy o pomoc w dowiezieniu do kościoła osób, które same nie będą mogły przybyć na tę uroczystość.

9. W dniu 8 marca br. roku w naszej parafii rozpocznie się kurs dla narzeczonych „Radość i Nadzieja”. Mamy ostanie wolne miejsca. Informacje dotyczące zapisów na kurs znajdują się na stronie parafialnej w zakładce sakramenty.

10. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. Na stronie internetowej parafii udostępniliśmy program do bezpłatnego rozliczenia podatku. Przypominamy, że nasza Fundacja poza działalnością charytatywną zajmuje się utrzymaniem zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie naszej parafii.

11.W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 6 lutego, wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy,
  • w piątek, 10 lutego, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,
  • w sobotę, 11 lutego, wspomnienie NMP z Lourdes.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

11. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafian:

– śp. Krzysztofa Gąsowskiego,

– śp. Ewę Wyszomirską,

– śp. Janusza Kunickiego,

– śp. Jacka Piotrowskiego,

– śp. Waldemara Rafalskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.