Komunikaty duszpasterskie – V Niedziela Zwykła – 10 lutego 2019 roku

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00., w Kanonii.

3. W poniedziałek, 11 lutego br., we wspomnienie NMP z Lourdes, w naszej parafii będziemy obchodzili Światowy Dzień Chorych. Na Mszę św. o godz. 10.00. zapraszamy wszystkie osoby chore i w podeszłym wieku. Prosimy również wolontariuszy o pomoc w dowiezieniu do kościoła osób, które same nie będą mogły przybyć na tę uroczystość.

4. Msza św. w intencji dzieci ochrzczonych w naszym kościele w 2018 roku, zostanie odprawiona 22 lutego o godz. 18.00. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi i innymi członkami rodzin do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie na tę Mszę świec od chrztu św. oraz zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej imion dzieci, w których intencji będziemy się modlić.

5. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. W zeszłym roku na konto Fundacji z tego tytułu wpłynęło 17698,23 PLN. Wszystkim, którzy przekazali 1% podatku składamy serdeczne Bóg zapłać. Przypominamy, że nasza Fundacja poza działalnością charytatywną zajmuje się utrzymaniem zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie naszej parafii.

6. W przyszłą niedzielę, 17 lutego, zapraszamy po raz kolejny na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godzinach od 08.00. do 14.00.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w poniedziałek, 11 lutego, wspomnienie NMP z Lourdes,

– w czwartek, 14 lutego, święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

poniedziałek 11 lutego Przyczółkowa 292-354 (numery parzyste)

wtorek 12 lutego Przyczółkowa 360-368

środa 13 lutego Przyczółkowa 368-376

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 17.00. Za ofiary złożone podczas wizyty składamy serdeczne Bóg zapłać.