Komunikaty duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022 r.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Nauki głoszone są na każdej Mszy św. W poniedziałek 4 i wtorek 5 kwietnia druga Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Rafał Urbiak. Serdecznie zapraszamy.

4. W poniedziałek 4 kwietnia br. o godz. 19-stej odprawimy Mszę Świętą Wotywną o Duchu Świętym. Po Mszy odmówimy litanię do Ducha Świętego.

5. We wtorek, 5 kwietnia br., modlimy się w intencji dzieci. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 18.30. Msza św. w intecji dzeci zwłaszcza tych, które odeszły od Boga i Kościoła i ich rodziców zostanie odpraiwona o godz. 19.00.

6.bWe środę 6 kwietnia br. po Mszy św. o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo pierwszych śród miesiąca do Przeczystego Serca św. Józefa.

7. W tym tygodniu, 7 kwietnia przypada I czwartek miesiąca. Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00. a po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

8. W Niedzielę Palmową u naszych ministrantów będzie można nabyć palmy i wodę świeconą, wspierając w ten sposób fundusz ministrancki.

9. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania Ciemnej Jutrzni w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Nauka śpiewu w każdą niedzielę zaraz po nabożeństwie Gorzkich Żali w Kanonii. Przypominamy, że Ciemna Jutrznia jest modlitwą brewiarzową o specjalnej, dostosowanej do dni Triduum treści. Jest ona wyrazem naszego czuwania z Chrystusem, a zarazem oczekiwaniem na Jego zmartwychwstanie.

10. Zapraszamy dziewczynki i chłopców do udziału w procesji rezurekcyjnej w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6 rano. Dla każdego znajdzie się odpowiednia funkcja. Chętne dzieci mogą zgłaszać się do sióstr katechetek.

11. Przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin z naszej parafii.

12. Caritas Archidiecezji Warszawskiej tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, rozprowadza świece Wielkanocne. Środki uzyskane z tego tytułu przeznaczane są na potrzeby najuboższych dzieci. Świece Caritas można nabyć przed kościołem.

13. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafilnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis”. Darmowy program do rozliczania podatku jest dostępny na stronie internetowej parafii.

14. Członkowie Kół Żywego Różańca podczas zbiórki przeprowadzonej w dwie ostanie niedzieli zebrali 2700 PLN na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

15. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienna modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie a zwłaaszcza w Ukrainie. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. W sobotę o godz. 11.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

16. Wraz z Centrum Kultury Wilanów zapraszamy na koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu Izabeli Kopeć z zespołem kwintetu smyczkowego, który odbędzie się o godz. 16.00.

17. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

– śp. Apolonię Adamczyk,

– śp. Jadwigę Molenda,

– śp. Wandę Irenę Prokopiuk,

– śp. Kalinę Annę Mamont-Cieśla,

– śp. Bogusława Mirosława Kalinowskiego,

– śp. Andrzeja Piaseckiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen