Komunikaty duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godz.: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Nauki głoszone są na każdej Mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę druga Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Rekolekcje prowadzi o. Marek Kudach. Serdecznie zapraszamy.

4. W piątek, 31 marca br. o godz. 18,30 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w intencji kapłanów. Rozważania poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym a śpiew parafialny Chór „Sanctae Annae”.

5. Z piątku 31 marca, na sobotę 1 kwietnia w naszej parafii, odbędzie się kolejna Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „Zatrzymania aborcji”. Adoracja rozpocznie się o godz. 19,00, a zakończy o godz.7,00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy o dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii i fb.

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00., a po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające.

7. W następną niedzielę, 2 kwietnia Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza dzieci wraz z rodzicami na kolejne Warsztaty Rodzinne. We współpracy ze wspólnotą młodzieżową spojrzymy na zbawcze wydarzenia nadchodzących Świąt paschalnych. Przeżyjemy razem ostatnie ziemskie chwile Pana Jezusa jakie poznajemy na kartach Ewangelii. Każde dziecko będzie mogło wykonać własną kronikę Wielkiego Tygodnia. Zbiórka jak zwykle przy dzwonnicy. Warsztaty rozpoczną się o 12,30 w kanonii i potrwają około godziny. Zachęcamy do uczestnictwa i wspólnego przeżywania tego szczególnego czasu.

8. Caritas Archidiecezji Warszawskiej tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, rozprowadza świece Wielkanocne. Środki uzyskane z tego tytułu przeznaczane są na potrzeby najuboższych dzieci. Caritas AW dofinansowuje Świetlice Środowiskowe, wyjazdy wakacyjne, funduje Stypendia Naukowe dla dzieci i młodzieży. Świece Caritas będzie można nabyć przed kościołem.

9. Członkowie Kół Żywego Różańca zbierają przed kościołem ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. W Niedzielę Palmową u naszych ministrantów będzie można nabyć palmy i wodę święconą, wspierając w ten sposób fundusz ministrancki.

11. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania Ciemnej Jutrzni w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Przypominamy, że Ciemna Jutrznia jest modlitwą brewiarzową o specjalnej, dostosowanej do dni Triduum treści. Jest ona wyrazem naszego czuwania z Chrystusem, a zarazem oczekiwaniem na Jego zmartwychwstanie.

12. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w Wielkim Poście w intencji: o potrzebne łaski dla naszej parafii. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.