Komunikaty duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024 r.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Nauki głoszone są na każdej Mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę druga Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Rekolekcje prowadzi ks. Piotr Nowicki. Serdecznie zapraszamy.

4. Comiesięczne uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego odbędzie się w czwartek, 21 marca br. Czuwanie poprowadzi Bractwo Krwi Chrystusa wraz z zespołem Wojowników Maryi. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 21.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową na trasie Rososz-Wilanów. Rozpoczęcie 22 marca br. o godz. 20.30. Mszą św. w parafii Narodzenia NMP w Rososzy. Chętni muszą się zarejestrować na stronie www.edk.org.pl.

6. Legion Maryi zaprasza do udziału w warsztatach pisania ikon, które
planowane są w naszej parafii na przełomie marca i kwietnia br., w soboty od
9.00. do 17.00. Szczegóły oraz kontakt do zapisu na plakacie.

7. Bractwo Adoracyjne planuje w najbliższym czasie rozpocząć Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorki. Zachęcamy jeszcze osoby pragnące Adorować Pana Jezusa, szczególnie w godz. od 9.00.-17.00. Chętnych prosimy o wypełnienie deklaracji wystawionych na stoliku przy wyjściu z kościoła i wrzucenie do skrzynki lub o zgłoszenie telefoniczne – nr tel. 604 071 068.

8. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. Na stronie internetowej parafii udostępniliśmy program do bezpłatnego rozliczenia podatku. Przypominamy, że nasza Fundacja poza działalnością charytatywną zajmuje się utrzymaniem zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie naszej parafii.

9. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w intencji: O obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci wraz z nowenną za Ojczyznę, która potrwa do 25 marca br. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.00., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30., w niedzielę o godz. 14.00.

10. Caritas Archidiecezji Warszawskiej tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu rozprowadza świece Wielkanocne. Środki uzyskane z tego tytułu przeznaczane są na potrzeby najuboższych dzieci. Caritas AW dofinansowuje Świetlice Środowiskowe, wyjazdy wakacyjne, funduje Stypendia Naukowe dla dzieci i młodzieży. Świece Caritas można nabyć przed kościołem.

11. Członkowie Kół Żywego Różańca zbierają przed kościołem ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

12. W Niedzielę Palmową u naszych ministrantów będzie można nabyć palmy, a w Wielką Sobotę wodę świeconą – wspierając w ten sposób fundusz ministrancki.

13. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania Ciemnej Jutrzni w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Przypominamy, że Ciemna Jutrznia jest modlitwą brewiarzową o specjalnej, dostosowanej do dni Triduum treści. Jest ona wyrazem naszego czuwania z Chrystusem, a zarazem oczekiwaniem na Jego zmartwychwstanie.

14. Msza św. w języku łacińskim ze śpiewem gregoriańskim zostanie odprawiona w Niedzielę Palmową, 24 marca o godz. 20.00.  Zapraszamy osoby chętne do śpiewania w scholii gregoriańskiej. Bliższych informacji udziela p. Natalia.