Komunikaty duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 07 kwietnia 2019 roku

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. W Niedzielę Palmową u naszych ministrantów będzie można nabyć palmy i pocztówki, wspierając w ten sposób fundusz ministrancki. Ofiary zebrane w tym roku będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny ministrantów.

4. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania Ciemnej Jutrzni w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Nauka śpiewu w każdą niedzielę zaraz po nabożeństwie Gorzkich Żali w Kanonii. Przypominamy, że Ciemna Jutrznia jest modlitwą brewiarzową o specjalnej, dostosowanej do dni Triduum treści. Jest ona wyrazem naszego czuwania z Chrystusem, a zarazem oczekiwaniem na Jego zmartwychwstanie.

5. W następną niedzielę 14 kwietnia, w kościele odbędzie się ostatnie spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie rozpoczyna się katechezą w kościele o godz. 11.00. Na tym spotkaniu nie będzie nauki śpiewu, dlatego dzieci przychodzą z rodzicami.

6. Zapraszamy dziewczynki i chłopców do udziału w procesji rezurekcyjnej w niedzielę Wielkanocną o godz. 6 rano. Dla każdego znajdzie się odpowiednia funkcja. Chętne dzieci mogą się zapisywać u sióstr katechetek.

7. Zapraszamy na kolejny kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godzinach od 8.00. do 14.00.

8. W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia br., w dzwonnicy będzie zorganizowany Kiermasz Wielkanocny. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w charakterze wystawców. Prosimy o zapisywanie się dzisiaj u wolontariuszy, w dzwonnicy.

9. Przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin z naszej parafii.

10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

– Mieczysława Lewandowskiego

– Jerzego Chlebowskiego

– Sebastiana Lutego

– Władysława Pyzla

– Marię Kowalewską

– Marka Korytek

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.