Komunikaty duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna – 7 maja 2023

1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Przypominamy, że nabożeństwo majowe odprawiane jest w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

2. Rozpoczynamy również nabożeństwa majowe w różnych częściach naszej parafii. We wtorek, 9 maja o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu na zbiegu ulic Biedronki i Łuczniczej. Zachęcamy do codziennej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii. Mieszkańców Wilanowa, w sposób szczególny zachęcamy do modlitwy przy krzyżach znajdujących się przy skrzyżowaniu ulic: Wiertniczej i Obornickiej, codziennie o godz. 18.45.

3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi dla dzieci kolejne Warsztaty Rodzinne pod tytułem „Chwalcie z nami Panią Świata”. Zapraszamy całe rodziny. Spotkajmy się, by lepiej poznać Maryję w Jej wizerunkach, a także podjąć majową modlitwę za Jej wstawiennictwem. Zbiórka jak zawsze przy dzwonnicy. Warsztaty rozpoczną się o 12.30. w Kanonii i potrwają około półtorej godziny. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach.

4. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w maju o dary Ducha Świętego dla kapłanów oraz o wierność powołaniu. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

5. Wspólnota Męski Różaniec zaprasza w najbliższy czwartek, 11 maja br., wszystkich zainteresowanych mężczyzn na spotkanie wspólnotowe. Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 18.00., po niej Nabożeństwo Różańcowe, a po różańcu spotkanie formacyjne w Kanonii.

6. Z piątku, 12 maja na sobotę, 13 maja w naszej parafii, odbędzie się kolejna Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „Zatrzymania aborcji”. Adoracja rozpocznie się o godz. 19.00., a zakończy o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy, w dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii i fb.

7. W sobotę 13 maja po Mszy św. o godz. 18.00., odprawimy Nabożeństwo Fatimskie wraz z procesją wokół kościoła. Po Nabożeństwie zapraszamy osoby, które co roku 13 maja odnawiają Akt Ofiarowania się Panu Jezusowi przez Maryję, do uroczystego odczytania tego Aktu.

8. Legion Maryi zaprasza na Dzień Skupienia w sobotę, 13 maja br. o godz. 9.00. do Wieczernika. W planie spotkania konferencja i Msza św. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać duchowość Legionu Maryi.

9. W tym tygodniu przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. W zeszłą niedzielę na tacę przeznaczoną jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zebraliśmy 6630 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. W następną niedzielę, 14 maja br., o godz. 11.00. i o godz. 13.00. dwie grupy dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej.

12. Spotkanie członków Kół Żywego różańca odbędzie się w następną niedzielę o godz. 16.00., w Kanonii.

13. Ks. Tomasz organizuje ośmiodniową pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Lourdes i La Salette, w terminie od 22 do 29 sierpnia. Osoby chętne do wzięcia udział w pielgrzymce mogą się zgłaszać do ks. Tomasza lub do zakrystii.

14. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont muru cmentarza.

15. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafian:

• śp. Macieja Tomasza Fic,
  • śp. Halinę Cuber,
  • śp. Janusza Polańskiego,
  • śp. Damiana Jana Lepiankę,
  • śp. Bożenę Marie Szorc,
  • śp. Teodozję Popławską,
  • śp. Zofię Przybysz,
  • śp. Aleksandrę Zofię Kociatkiewicz,
  • śp. Czesławę Zofię Rybarczyk,
  • śp. Teresę Piasecką,
  • śp. Jadwigę Dreger-Płachcińską.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.