Komunikaty duszpasterskie – Uroczystość Zesłąnia Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 roku

1. Dziś Kościół obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i za udział w publicznym śpiewie lub recytacji hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. W Zielone Świątki tradycyjnie przystrajamy nasze domy w zieleń tataraków i brzóz, bo jest to również Święto Ludowe, święto rolników, ogrodników i działkowców. Dzisiejsza niedziela kończy okres komunii wielkanocnej.

2. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Po Mszy św. o godz. 11.30. odbędzie się XII Rodzinny Piknik Parafialny. W programie dzieci będą mogły obejrzeć teatrzyk, wystąpi również Grupa Seniorów Wilanowskich i Kuźnia Artystyczna. Będziemy mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu Joanny Trzepiecińskiej. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje: przejażdżkę kucykiem. Catering zapewnia dobre jedzenie z grilla.

4. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00., w Kanonii.

5. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższą środę, 12 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Nabożeństwo Fatimskie wraz z procesją wokół kościoła, z figurą MB Fatimskiej zostanie odprawione w czwartek, 13 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństwo zakończymy Apelem Jasnogórskim.

7. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego, która odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o godz. 11.30.

8. Zapraszamy dzieci do udziału w procesji Bożego Ciała. Chętni mogą się zgłaszać do sióstr katechetek. Próba dla dzieci do procesji Bożego Ciała odbędzie się w środę 19 czerwca o godz. 18.30.

9. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 20 czerwca br. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami: St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową a następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

10. W niedzielę, 16 czerwca br. odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę dzieci i młodzieży z Kół Różańcowych. Zaplanowana jest Msza św., udział w festynie ks. bpa Długosza, występ zespołu Armii Dzieci oraz tradycyjnie losowanie rowerów górskich. Zapisy u sióstr katechetek i u s. Melanii w Zakrystii.

11. W dniu dzisiejszym siostry Pasjonistki zorganizowały loterię, z której dochód przeznaczony jest na wyjazd wakacyjny dzieci. Siostry dziękują za wsparcie w tym szlachetnym przedsięwzięciu.

12. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

– w poniedziałek, 10 czerwca, święto NMP, Matki Kościoła,

– we wtorek, 11 czerwca, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła,

– w czwartek, 13 czerwca, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– w piątek, 14 czerwca, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.