Komunikaty duszpasterskie – Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2020 rok

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Msze św. w dniu dzisiejszym będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 18.00. i 20.00. Po Mszy św. o godz. 11.30., wyruszy z procesja wokół kościoła, modląc się za naszych zmarłych. Po procesji zostanie odprawiona Msza św. w kościele w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

3. W tym roku, ze względu na epidemię COVID-19, odpust za zmarłych będzie można uzyskać nie tylko w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, ale przez cały listopad. Osoby chore i starsze nie muszą osobiście odwiedzać cmentarza, zwłaszcza gdy z powodu restrykcji nie mogą opuścić domu, pod warunkiem że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki.

4. W listopadzie, w sposób szczególny modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego przez cały miesiąc o godz. 18.00. w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i na listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

5. W poniedziałek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – po Mszy św. o godz. 18.00. odbędzie się procesja żałobna wewnątrz kościoła. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół i odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, zachowując inne zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa wg intencji Ojca Świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

6. W poniedziałek, 2 listopada br., o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. We wtorek, 3 listopada br., o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci, zwłaszcza tych które odeszły od wiary i Kościoła oraz ich rodziców. Modlitwa różańcowa rodziców w intencji swoich dzieci rozpocznie się o godz. 17.30.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek, 5 listopada, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz.17.00., a po Mszy św. nabożeństwo różańcowe. W tym dniu, w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie.

W piątek, 6 listopada, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz.12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz.16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. O godz. 18.00. zostanie odprawiana Msza św. w intencji wynagradzającej Bożemu Sercu. Po Mszy zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszopiątkowe, prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.

W pierwszą sobotę miesiąca, 7 listopada, zostanie odprawione nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwę rozpoczniemy Mszą św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, o godz. 7.00. Po Mszy, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odmówimy jedną część różańca.

9. W tym tygodniu, przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 2 listopada, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych,
  • w środę, 4 listopada, wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

• śp. Zofię Helenę Kropiewnicką,
  • śp. Antoniego Teodora Baka,
  • śp. Pawła Wiktora Rybarczyka,
  • śp. Ryszarda Stanisława Kornackiego,
  • śp. Helenę Jagiełowicz-Gawle,
  • śp. Władysława Rau,
  • śp. Stanisława Murawskiego,
  • śp. Irenę Halinę Chojnacką,
  • śp. Zbigniewa Siedleckiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.