Komunikaty duszpasterskie – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 15 sierpnia 2021 rok

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św., po komunii świętej poświęcimy kwiaty i owoce z naszych pól, działek i ogrodów.

2. Nabożeństwo różańcowe w intencji pielgrzymów zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu dzieci do nowego roku szkolnego. W następną niedzielę, przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę na ten cel.

4. Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego zostanie odprawiona w czwartek, 19 sierpnia br. o godz. 18.00.

5. W niedzielę, 12 września przypada 338 rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej. Ze względu na uroczystości beatyfikacyjne Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i matki Elżbiety Czackiej, w naszym kościele nie będzie uroczystej Mszy św. O godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji parafian.

6. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• we wtorek, 17 sierpnia, wspomnienie św. Jacka, kapłana
  • piątek, 20 sierpnia, wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła,
  • w sobotę, 21 sierpnia, wspomnienie św. Piusa X, papieża.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.