Komunikaty duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21 maja 2023

1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Zachęcamy do modlitwy przy krzyżach i kapliczkach na terenie parafii.

2. Spotkanie członków Kół Żywego różańca odbędzie się o godz. 16.00., w Kanonii.

3. Kontynuujemy nabożeństwa majowe w różnych częściach naszej parafii. We wtorek, 23 maja o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy kapliczce na rondzie Vogla. Zachęcamy do codziennej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii.

4. Trwa Nowenna do Ducha Świętego, odprawiana po Mszy o godz. 17.00., którą zakończymy w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu  Świętym wraz z Księdzem Tomaszem zaprasza na Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę, 27 maja br., które rozpocznie się o godz. 20.00 uroczystą Mszą świętą Wigilii. W trakcie czuwania będziemy trwać przed Najświętszym Sakramentem, na modlitwie uwielbienia, prośby i dziękczynienia. Czuwanie zakończy się o godzinie 23.00. modlitwą wstawienniczą.

5. W czwartek, 25 maja o godz. 18.00. ks. Tomasz, ze swoimi kolegami kursowymi,  odprawi Mszę św. dziękczynną w jubileusz 10-lecia święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy.

6. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w maju o dary Ducha Świętego dla kapłanów oraz o wierność powołaniu. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

7. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

8. W Galerii Dzwonnica, do końca czerwca br. prezentowane są obrazy olejne artystki pani Marty Piekut. Zapraszamy.

9. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

•      w środę, 24 maja, święto NMP, Wspomożycielki Wiernych,
  •      w piątek, 26 maja, wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.