Komunikaty duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019 roku

1. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Zapraszamy dzieci do udziału w procesji Bożego Ciała. Chętni mogą się zgłaszać do sióstr katechetek. Próba dla dzieci do procesji Bożego Ciała odbędzie się w środę 19 czerwca o godz. 18.30.

3. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 20 czerwca br. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami: St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową a następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

4. Od piątku do czwartku następnego tygodnia obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała, z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

5. W dniach od 24 do 27 czerwca odbędzie się zbiórka makulatury, z której dochód będzie przeznaczony na budowę studni w Sudanie. Specjalny kontener na makulaturę zostanie podstawiony przy kościele.

6. Siostry Pasjonistki w czasie zorganizowanej w zeszłą niedzielę loterii zebrały 3210 PLN. Pieniądze te zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu dzieci na kolonie. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie loterii i wzięli w niej udział składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W przyszłą niedzielę przed kościołem wolontariusze komitetu „Stop Pedofilii” będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.stoppedofilii.pl. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL.

8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek, 17 czerwca, wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika,

– w czwartek, 20 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało),

– w piątek, 21 czerwca, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.