Komunikaty duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12 czerwca 2022 r.

1. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W poniedziałek, 13 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00. odbędzie się nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła.

3. Zapraszamy dzieci do udziału w procesji Bożego Ciała. Chętni mogą się zgłaszać do sióstr katechetek. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki w procesji Bożego Ciała odbędzie się w środę, 15 czerwca o godz. 18.30.

4. Uroczystość Bożego Ciała przypada w najbliższy czwartek, 16 czerwca br. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami: St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową a następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

5. Od piątku do czwartku następnego tygodnia obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała, z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

6. W dniu dzisiejszym, po Mszy św. o godz. 11.00., zapraszamy na XIII Rodzinny Piknik Parafialny. W programie: koncert umuzykalniający dla dzieci: Chopinowo malujemy bajkę muzyką Chopina, warsztaty rękodzielnicze dla najmłodszych, występ Wilanowskiej Orkiestry Dętej, chóru Modo Maiorum, oraz pokazy artystyczne dzieci uczęszczających na zajęcia do Centrum Kultury Wilanów, a także Grupa Seniorów Wilanowskich i Kuźnia Artystyczna.  Imprezę zakończy koncert zespołu Fisheclectic                 o godz.17.00. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje: przejażdżkę kucykiem. Catering zapewnia dobre jedzenie z grilla.

7. Zapraszamy na Msze św. odprawiane w języku łacińskim ze śpiewem gregoriańskim, odprawiane w każdą 4 niedzielę miesiąca o godz. 20.00. Najbliższa Msza będzie odprawiona za 2 tygodnie, 26.06.br.

8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w poniedziałek, 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora kościoła,
  • we wtorek, 14 czerwca, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
  • w czwartek, 16 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało),
  • w piątek, 17 czerwca, wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.