Komunikaty duszpasterskie – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2023 r.

1. Z racji przypadającej dziś I niedzieli stycznia nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00., a następnie procesja eucharystyczna wewnątrz świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne                 o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W poniedziałek, 2 stycznia, o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna             o Duchu Świętym. Po Mszy odmówimy Litanię do Ducha Świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek, 3 stycznia br., o godz. 17.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci, które odeszły od Boga i Kościoła i ich rodziców a o godz. 17.30. zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe.

4. Msza św. wotywna o św. Józefie zostanie odprawiona w środę, 4 stycznia br., o godz. 18.00.

5. W piątek, 6 stycznia br., przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. sprawowane będą o godz.: 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 13.00. i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. W czasie każdej Mszy pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą oznaczamy drzwi naszych mieszkań i domów. Taca z uroczystości przeznaczona jest na misje.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I piątek miesiąca.

W czwartek, 5 stycznia Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek, 6 stycznia ze względu na przypadającą uroczystość nie odprawimy Mszy św. wotywnej o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Nabożeństwo pierwszopiątkowe zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 18.00.

W sobotę, 7 stycznia, o godz. 7.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Po Mszy zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy jedną cześć różańca.

7. Z piątku 6 styczna na sobotę 7 stycznia  w naszej parafii, odbędzie się kolejna Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „Zatrzymania aborcji”. Adoracja rozpocznie się o godz. 19,30, a zakończy o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy, w dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii i fb.

8. W Uroczystość Objawienia Pańskiego kredę i kadzidło będą rozprowadzać ministranci po każdej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz ministrancki.

9. W następną niedzielę, 8 stycznia Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi kolejne Warsztaty Rodzinne. Każdy kto przybędzie na to spotkanie będzie mógł wyruszyć z nami w niepowtarzalną, teatralno-muzyczną podróż do Betlejem. Zapraszamy całe rodziny, a dzieci gorąco zachęcamy do udziału w warsztatach. Szczegóły na plakatach.

10. Wraz z Centrum Kultury Wilanów zapraszamy na „Koncert kolęd i pastorałek u św. Anny” w wykonaniu naszego chóru „Sanctae Annae” oraz Cameraty Wilanowskiej pod dyrekcją pani Natalii Knyziak. Koncert odbędzie się w naszym kościele w niedzielę, 8 stycznia o godz.19.00.

11. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w intencji o pokój na świecie. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30, a w niedzielę o godz. 14.00.

12. W czasie Pasterki na tacę, na potrzeby Domu Samotnej Matki, zebraliśmy 2500 zł, a w drugi dzień świąt na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, 6170 PLN. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

13. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w poniedziałek, 2 stycznia, Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i Doktorów Kościoła,
  • w piątek, uroczystość Objawienia Pańskiego.

Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

13. W dniach od 2 do 7 stycznia z wizytą duszpasterską odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

• poniedziałek, 2 stycznia ul. Wiktorii Wiedeńskiej 1-9 (numery nieparzyste)
  • wtorek, 3 stycznia ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9A
  • środa, 4 stycznia ul. Wiktorii Wiedeńskiej 11-15 (numery nieparzyste) ul. Kosiarzy 1-33 (numery nieparzyste)
  • czwartek, 5 stycznia ul. Kosiarzy 35 i 37 oraz ul. Kosiarzy (strona parzysta)
  • sobota 7 stycznia ul. Obornicka).

W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00., a w soboty o godz. 15.00. Pełny plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablotce przed kościołem

14. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

• – śp. Zofię Irenę Chojecką,
  • – śp. Katarzynę Ołowską-Ryfka,
  • – śp. Waldemara Henryka Petryka,
  • – śp. Janinę Pyrka,

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen