Komunikaty duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 7 czerwca 2020 rok

1. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Zapraszamy dzieci do udziału w procesji Bożego Ciała, szczególnie dziewczynki do sypania kwiatami. Chętne dzieci zapraszamy na próbę w środę 10 czerwca o godz. 18:30. Zbiórka przed głównym wejściem kościoła.

3. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 11 czerwca br. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja odbędzie się na terenie przy naszym kościele.

4. Od piątku do czwartku następnego tygodnia obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała, z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

5. Nabożeństwo Fatimskie wraz z procesją wokół kościoła, z figurą MB Fatimskiej zostanie odprawione w sobotę, 13 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństwo zakończymy Apelem Jasnogórskim.

6. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w poniedziałek, 8 czerwca, wspomnienie św. Jadwigi , królowej,
  • we wtorek, 9 czerwca, święto poświęcenia kościoła katedralnego,
  • w czwartek, 11 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało),
  • w sobotę, 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora Kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.