Komunikaty duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30 maja 2021 rok

1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. We wtorek, 1 czerwca, rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.

3. Zapraszamy dzieci do udziału w procesji Bożego Ciała, szczególnie dziewczynki do sypania kwiatami. Chętne dzieci zapraszamy na próbę w środę, 2 czerwca, o godz. 18.30. Zbiórka przed głównym wejściem do kościoła.

4. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 3 czerwca br. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja odbędzie się na terenie przy naszym kościele. W tym dniu Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 13.00. i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

5. W dniu 2 czerwca rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. Od piątku do czwartku następnego tygodnia obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała, z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek, 3 czerwca, ze względu na przypadającą uroczystość Bożego Ciała nie można celebrować Mszy św. wotywnej o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie.

W piątek, 4 czerwca, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Natomiast o godz. 18.00 Msza Święta w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a po niej Nabożeństwo pierwszopiątkowe prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zachęcamy do praktykowania dziewięciu z rzędu pierwszych piątków miesiąca, poprzez przyjmowanie Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W sobotę, 5 czerwca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00., a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające.

8. W przyszłą niedzielę, przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

9. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w poniedziałek, 31 maja, święto Nawiedzenia NMP,
  • we wtorek, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, męczennika,
  • w czwartek, 3 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało),
  • w sobotę, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym