Komunikaty duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24 listopada 2019 rok

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

2. Uroczysta  Msza św. w intencji chóru parafialnego „SanctaeAnnae” oraz muzyków współpracujących z naszą parafią, z okazji święta patronalnego św.Cecylii, zostanie odprawiona o godz. 10.00. Opiekę nad oprawą muzyczną objęli: Natalia i Leszek Knyziakowie.

3. Po Mszy św. o godz. 13.00. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.

4. Nabożeństwo uwielbienia zostanie odprawione o godz. 17.00. Następnie będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

5. Siostry Pasjonistki organizują dzień skupienia w ramach Pasyjnych Dni Młodych. Zapraszają młodzież licealną i starszą do klasztoru przy ul. Husarii, w dniu 30 listopada. Zgłoszenia można przesyłać na adreskontakt@siostrypasjonistki.pl.

6. Niedziela Chrystusa Króla to święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. Dlatego 3 chłopców z naszej parafii otrzymuje w dniu dzisiejszym, na Mszy św. o godz. 1130., promocję do posługi ministranta. Serdecznie gratulujemy i polecamy ich modlitwie.

7. Zapraszamy dzieci do udziału w Jasełkach parafialnych. Pierwsze spotkanie dzisiaj po Mszy św. o 11.30., w Kanonii.

8. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje rekolekcje dla rozeznających powołanie. Rekolekcje te odbędą się od piątku, 29 listopada do niedzieli, 1 grudnia br., w Domu Rekolekcyjnym w Podkowie Leśnej. Do udziału w rekolekcjach są zaproszeni mężczyźni z dwóch ostatnich klas liceum oraz starsi. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

9. Po raz 26 Caritas Polska organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci  – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”,  w tym roku pod hasłem: ŚWIECA, KTÓRA TWORZY WIGILIĘ. We wszystkich kościołach w całej Polsce od 1 grudnia (pierwszej niedzieli adwentu) będą rozprowadzane świece. Uzyskane środki finansowe Caritas przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz na letni i zimowy wypoczynek. Tradycyjnie już nasza parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Zapalmy te świece w domach w Wigilię Bożego Narodzenia. Można je postawić na stół świąteczny, podarować rodzinie czy znajomym lub zapalić na grobach bliskich. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec.

10. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla dzieci uroczystość św. Mikołaja z rozdawaniem prezentów. Prosimy rodziców o przygotowanie prezentów dla swoich dzieci. Chcemy przy tej okazji wręczyć prezenty dzieciom z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego, dlatego w przyszła niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na ten cel. Spotkanie z Mikołajem odbędzie się w piątek, 6 grudnia br., po Mszy św. o  godz. 17.00.

11. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu, 16 grudnia br. i będą trwały do wtorku, 18 grudnia br. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy.

12. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

13. W tym tygodniu, w sobotę, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja, Apostoła Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.