Komunikaty duszpasterskie – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 31 grudnia 2023 r.

1. Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa,

2. Tradycyjnie w naszym kościele, w ostatnim dniu roku, sprawowana jest Msza św. za zmarłych z naszej parafii, jak również wszystkich pochowanych na cmentarzu wilanowskim w ostatnim roku. Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego zostanie odprawiona o godz. 18.00., a bezpośrednio po niej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

3. W poniedziałek, 1 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. będą sprawowane: o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00. i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 20.00. W tym dniu przeżywać będziemy Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok za pobożne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego możemy zyskać odpust zupełny, wypełniając zwykłe warunki odpustu.

4. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w styczniu w intencji: O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla naszej Ojczyzny. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30.

5. Msza św. wotywna o św. Józefie zostanie odprawiona w najbliższą środę, 3 stycznia o godz. 18.00., a po niej Nabożeństwo Pierwszych Śród Miesiąca do Przeczystego Serca św. Józefa, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek, 4 stycznia Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.  W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek, 5 stycznia, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00., a po Mszy św. o godz. 18.00. wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, poprowadzi nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W sobotę, 6 stycznia ze względu na przypadającą Uroczystość Objawienia Pańskiego nie będzie Nabożeństwa Pierwszosobotniego. Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie odprawiona o godz. 8.30.

7. Z piątku, 5 stycznia na sobotę, 6 stycznia w naszej parafii, odbędzie się kolejna Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „Zatrzymania aborcji”. Adoracja rozpocznie się o godz. 19.30. a zakończy o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy, w dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii i fb.

8. W sobotę, 6 stycznia br., przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. sprawowane będą o godz.: 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 13.00. i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. W czasie każdej Mszy pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą oznaczamy drzwi naszych mieszkań i domów. Taca z uroczystości przeznaczona jest na misje.

9. W Uroczystość Objawienia Pańskiego kredę i kadzidło będą rozprowadzać ministranci po każdej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na fundusz ministrancki

10. W czasie Pasterki na tacę, na potrzeby Domu Samotnej Matki, zebraliśmy 3740 PLN. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

11. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy w czasie Adwentu i świąt Bożego Narodzenia korzystali z posługi duszpasterskiej w naszym kościele, za liczny udział roratach i sakramencie pojednania. Szczególne podziękowania kierujemy do s. Jakubiny, p. Marii Zmyi, p. Stanisława Podgórskiego, p. Mateusza Pyrki, p. Stanisława i p. Aleksandra Gawryś, p. Romana Kwasika, państwa Rawskich, p. Hanny Czajkowskiej, p. Grzegorza Grądziela, którzy w tym roku przygotowali szopkę betlejemską w naszej świątyni.

12. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w poniedziałek 1 stycznia, Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki.
  • we wtorek, 2 stycznia, Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i Doktorów Kościoła,
  • w sobotę, 6 stycznia. uroczystość Objawienia Pańskiego.

Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.