Komunikaty duszpasterskie – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 26 grudnia 2021 r.

1. Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, Koronka do Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona o godz. 17.00., a po niej będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Tradycyjnie w naszym kościele, w ostatnim dniu roku, sprawowana jest Msza św. za zmarłych z naszej parafii, jak również wszystkich pochowanych na cmentarzu wilanowskim w ostatnim roku. Imiona zmarłych prosimy zgłaszać w zakrystii. Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego zostanie odprawiona o godz. 18.00., a bezpośrednio po niej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

3. Piąta, Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „powstrzy-mania aborcji” odbędzie się z piątku, 31 grudnia na sobotę, 1 stycznia. Adora-cja rozpocznie się o godz. 19.00., a zakoń-czy o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy, w dogodnej dla sie-bie porze. Więcej informacji można zna-leźć na stronie internetowej naszej parafii i facebooku.

4. Z uwagi na to, że pierwsza sobota w styczniu, przypada w Nowy Rok, nie będzie prowadzone w naszym kościele wspólnotowe nabożeństwo wynagradzające. Prosimy o indywidualne odprawienie tego nabożeństwa.

5. W sobotę, 1 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. będą sprawowane: o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00. i 18.00. Nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00. i Mszy św. o godz. 7.00 i 20.00. W tym dniu przeżywać będziemy Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok za pobożne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego możemy zyskać odpust zupełny, wypełniając zwykłe warunki odpustu.

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy w czasie Adwentu i świąt Bożego Narodzenia korzystali z posługi duszpasterskiej w naszym kościele, za liczny udział roratach i sakramencie pojednania. Szczególne podziękowania kierujemy do s. Jakubiny, p. Marii Zmyi, p. Stanisława Podgórskiego, p. Michała Pyrki, p. Krzysztofa Walczaka, p. Dariusza Bryla, p. Stanisława Gawrysia, p. Romana Kwasika, którzy w tym roku przygotowali szopkę betlejemską w naszej świątyni.

7. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w poniedziałek, 27 grudnia, święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty,
  • we wtorek, 28 grudnia, święto św. Młodzianków Męczenników,
  • w sobotę, 1 stycznia, Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki.

Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. W Uroczystość Objawienia Pańskiego kredę i kadzidło będą rozprowadzać ministranci przed kościołem, po każdej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na fundusz ministrancki.