Komunikaty duszpasterskie – Święto Świętej Rodziny – 29 grudnia 2019 rok

1. Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, Koronka do Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona o godz. 17.00., a po niej będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Tradycyjnie w naszym kościele, w ostatnim dniu roku, sprawowana jest Msza św. za zmarłych z naszej parafii, jak również wszystkich pochowanych na cmentarzu wilanowskim w ostatnim roku. Imiona zmarłych prosimy zgłaszać w zakrystii. Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego zostanie odprawiona o godz. 18.00. a bezpośrednio po niej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 2 stycznia, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 3 stycznia, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00., a o godz. 18.00. Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Po Mszy zostanie odprawione Nabożeństwo I-piątkowe, prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 4 stycznia, o godz. 7.00. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Po Mszy zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy jedną cześć różańca, po czym podejmiemy piętnastominutowe rozmyślania nad wskazaną tajemnicą różańca. Odprawianie pierwszych pięciu kolejnych sobót miesiąca można rozpocząć w dowolnym czasie, do czego serdecznie zachęcamy.

4. We wtorek, 1 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. będą sprawowane: o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00. i 18.00. Nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00. i Mszy św. o godz. 7.00 i 20.00. W tym dniu przeżywać będziemy Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok za pobożne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego możemy zyskać odpust zupełny, wypełniając zwykłe warunki odpustu.

5. Zapraszamy na Jasełka przygotowane przez dzieci z naszej parafii, które odbędą się w niedzielę, 19 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30.

6. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia o godz. 11.00.

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy w czasie Adwentu i świąt Bożego Narodzenia korzystali z posługi duszpasterskiej w naszym kościele, za liczny udział w rekolekcjach, roratach i sakramencie pojednania. Szczególne podziękowania kierujemy do s. Melanii, Adama i Danuty Domaszczyńskich, i p. Łukasza Marczaka, p. Jerzego Stolarczyka, p. Łukasza Czarnego, p. Marii Zmyi, p. Huberta Rawskiego, p. Andrzeja Bednarka, p. Krystyny Kruszewskiej, p. Marty Piekut, p. Krzysztofa Żaczka, p. Leszka Knyziaka, p. Ewy Młynarczyk, p. Stanisława Podgórskiego, którzy w tym roku przygotowali szopkę betlejemską w naszej świątyni.

8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w środę, 1 stycznia, Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki,
  • w czwartek, 2 stycznia, Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i Doktorów Kościoła,

Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym

9. W Uroczystość Objawienia Pańskiego kredę i kadzidło będą rozprowadzać ministranci przed kościołem, po każdej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na fundusz ministrancki.

10. W dniach od 2 do 5 stycznia odwiedzimy z wizytą duszpasterską rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

czwartek 2 stycznia  ul. Lentza 35 kl III i kl IV
sobota 4 stycznia ul. Lentza 2-12 (numery parzyste)
ul. Kubickiego,
ul. Urodzajna,
ul. Marconich 1-3 (numery nieparzyste)

Wizytę duszpasterską w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 17.00. a w soboty o godz. 15.00.