Komunikaty duszpasterskie – Święto Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2024 r.

1. Dziś, w Święto Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie zachowujemy wystrój świąteczny i śpiewamy kolędy do Święta Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, które przypada 2 lutego.

2. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w styczniu w intencji: O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla naszej Ojczyzny. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30.

3. Wspólnota Męski Różaniec zaprasza w najbliższy czwartek, 11 stycznia br. wszystkich zainteresowanych mężczyzn na spotkanie wspólnotowe, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Różańcowe, a po nim  spotkanie formacyjne w Kanonii.

4. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

poniedziałek, 8 stycznia – ul. Zaściankowa 16-98 (numery parzyste), ul. Jara 5-5F (numery nieparzyste),

wtorek, 9 stycznia –  ul. Jara 5G-11B (numery nieparzyste), ul. Jara (numery parzyste), ul. Dostatnia (numery parzyste),

środa, 10 stycznia –  ul. Dostatnia (numery nieparzyste), ul. Glebowa, ul. Trójpolowa, ul. Łokciowa, ul. Siedliskowa,

czwartek, 11 stycznia – ul. Syta 83-113 (numery nieparzyste),

piątek, 12 stycznia – ul. Syta 117-173A (numery nieparzyste).

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 17.00., a w sobotę o godz. 15.00. Ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone są na bieżące remonty.

5. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

• śp. Piotra Wiesława Bobryka,
  • śp. Ryszarda Andrzeja Zaczyńskiego,
  • śp. Teresę Popławską,
  • śp. Janinę Kępińską,
  • śp. Teresę Maciążek vel Maciuszek,
  • śp. Teresę Dąbrowską,
  • śp. Zofię Graczyk.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.