Komunikaty duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 9 kwietnia 2023

1. Kościół przeżywa dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to największe święto Kościelne. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w liturgii Triduum Paschalnego i przyczynili się do jej pobożnego przeżycia.

2. Msze św. w dniu dzisiejszym sprawowane będą jeszcze o godz. 8.30., 10.00., 11.30., 13.00. i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego: o godz. 7.00.; 8.30.; 10.00.; 11.30.; 13.00. i o 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. W tym dniu zbieramy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

4. Rozpoczęliśmy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 17.00., po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W dni powszednie, aż do następnej niedzieli Koronkę do Miłosierdzia Boże będziemy odmawiali po Mszy św. o godz. 17.00.

5. W następną niedzielę, 16 kwietnia  Wspólnota Bożego Miłosierdzia serdecznie zaprasza wszystkich pragnących zanurzyć się w Bożym Miłosierdziu do wspólnej modlitwy o godz. 15.00., zakończonej aktem oddania się Bożemu Miłosierdziu.

6. W piątek, zgodnie z przepisem kan. 1251 KPK nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

7. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w kwietniu w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

8. Dziękujemy s. Jakubinie, p. Marii Zmyi, p. Hannie Czajkowskiej, p. Grzegorzowi Grądziel, p. Janowi Zygańskiemu, p. Stanisławowi Gawrysiowi, p. Mateuszowi Pyrka, p. Mateuszowi Słomkowskiemu, p. Jackowi Kryńskiemu za przygotowanie w tym roku Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

9. Ks. Tomasz organizuje ośmiodniową pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Lourdes i La Salette, w terminie od 22 do 29 sierpnia. Osoby chętne do wzięcia udział w pielgrzymce mogą się zgłaszać do ks. Tomasza  lub do zakrystii.