Komunikaty duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 4 kwietnia 2021 rok

1. Kościół przeżywa dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to największe święto Kościelne. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w liturgii Triduum Paschalnego i przyczynili się do jej pobożnego przeżycia.

2. Msze św. w dniu dzisiejszym sprawowane będą jeszcze o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego: o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i o 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. W tym dniu zbieramy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

4. Rozpoczęliśmy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 17.00., po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W dni powszednie, aż do następnej niedzieli Koronkę do Miłosierdzia Boże będziemy odmawiali po Mszy św. o godz. 17.00.

5. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 11.04.br. o godz. 15.00 wspólnota Miłosierdzia Bożego zaprasza do kościoła na wspólną modlitwę Odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i akt oddania się Bożemu Miłosierdziu.

6. W piątek, zgodnie z przepisem kan. 1251 KPK nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

7. W piątek, 9 kwietnia br. Mszą świętą o godz. 18.00. rozpoczniemy kolejną edycję trzydziestotrzydniowych indywidualnych rekolekcji „Oddanie33”. Po Mszy odbędzie się spotkanie wprowadzające, które poprowadzi Ksiądz Tomasz. Po spotkaniu będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, w ciszy, do godz. 20.30. Rekolekcje zakończymy 13 maja br. uroczystą Mszą świętą i podpisaniem Aktu oddania. Serdecznie zapraszamy zarówno osoby, które co roku odnawiają Akt oddania oraz osoby pragnące dokonać tego po raz pierwszy. Materiały rekolekcyjne można będzie nabyć dzisiaj u Siostry w Zakrystii lub w dniu rozpoczęcia rekolekcji. Są one również dostępne na stronie oddanie33.pl.

8. Dziękujemy s. Jakubinie, p. Marii Zmyi, p. Stanisławowi Podgórskiemu, p. Stanisławowi Gawrysiowi, p. Dariuszowi Brylowi, p. Krzysztofowi Walczakowi, p. Michałowi Pyrka, za przygotowanie w tym roku Ciemnicy i Grobu Pańskiego.