Komunikaty duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17 kwietnia 2022 r.

1. Kościół przeżywa dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to największe święto Kościelne. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w liturgii Triduum Paschalnego i przyczynili się do jej pobożnego przeżycia.

2. Msze św. w dniu dzisiejszym sprawowane będą jeszcze o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego: o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i o 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. W tym dniu zbieramy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

4. Rozpoczęliśmy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 17.00., po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W dni powszednie, aż do następnej niedzieli Koronkę do Miłosierdzia Boże będziemy odmawiali po Mszy św. o godz. 17.00.

W następną niedzielę, 24 kwietnia Wspólnota Bożego Miłosierdzia serdecznie zaprasza wszystkich pragnących zanurzyć się w Bożym Miłosierdziu do wspólnej modlitwy o godz. 15.00., zakończonej aktem oddania się Bożemu Miłosierdziu.

6. W piątek, zgodnie z przepisem kan. 1251 KPK nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

7. Koła Żywego Rózańca zapraszają na codzienna modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie a zwałaszcza w Ukrainie. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. W sobotę o godz. 11.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

8. Dziękujemy s. Jakubinie, p. Marii Zmyi, p. Hannie Czajkowskiej, p. Janowi Zygańskiemu, p. Stanisławowi Podgórskiemu, p. Stanisławowi Gawrysiowi, p. Dariuszowi Brylowi, p. Krzysztofowi Walczakowi, p. Michałowi Pyrka, za przygotowanie w tym roku Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

9. Nasza parafia włącza się w ogólnopolską akcję modlitewną „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. W nocy z 22 na 23 kwietnia będziemy prosić Pana Boga o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Wspólna modlitwa rozpocznie się w piątek 22.04. br., po Mszy św. o godz. 18.00. a zakończy w sobotę 23.04 około W programie czuwania: Apel Jasnogórski, modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem, adoracja w ciszy. O północy będzie odprawiona dodatkowa Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. godziny 01:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do tego duchowego wydarzenia.