Komunikaty duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023

1. Dziś Kościół obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i za udział w publicznym śpiewie lub recytacji hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. W Zielone Świątki tradycyjnie przystrajamy nasze domy w zieleń tataraków i brzóz, bo jest to również Święto Ludowe, święto rolników, ogrodników i działkowców. Dzisiejsza niedziela kończy okres komunii wielkanocnej.

2. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Kontynuujemy nabożeństwa majowe w różnych częściach naszej parafii. We wtorek, 30 maja o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu na Powsinku, przy jeziorze. Zachęcamy do codziennej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek, 1 czerwca, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00., a po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe i koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek, 2 czerwca, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Po Mszy św. o godz. 18.00. zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które poprowadzi  wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

W sobotę, 3 czerwca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00., a zaraz po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Z piątku 2 czerwca, na sobotę 3 czerwca w naszej parafii odbędzie się kolejna Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „Zatrzymania aborcji”. Adoracja rozpocznie się o godz. 19.30. a zakończy o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy, w dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii i fb.

6. W następną niedzielę, 4 czerwca Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi dla dzieci ostatnie przedwakacyjne Warsztaty Rodzinne pod tytułem „Wielkie poszukiwanie zdobytych skarbów”. Tym razem zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na grę terenową i agapę. Zbiórka jak zawsze przy dzwonnicy. Warsztaty rozpoczną się o 12.30. w Kanonii i potrwają około półtorej godziny. Szczegółowe informacje dotyczące spotkania zostały umieszczone na plakacie.

7. Zapraszamy dzieci do udziału w procesji Bożego Ciała. Chętni mogą się zgłaszać do sióstr katechetek.

8. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 8 czerwca br. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami: St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową a następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

9. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w maju o dary Ducha Świętego dla kapłanów oraz o wierność powołaniu. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

10. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w środę, 31 maja, święto nawiedzenia NMP,
  • w czwartek, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, męczennika,
  • w piątek, 2 czerwca, wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia  błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

11. W Galerii Dzwonnica, do końca czerwca br. prezentowane są obrazy olejne artystki pani Marty Piekut. Zapraszamy.