Komunikaty duszpasterskie – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej – 28 marca 2021 rok

1. Kościół obchodzi dziś pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania Paschalnego Misterium. Poświęcenie palm odbędzie się przed każdą Mszą św.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać codziennie od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy, od godz. 16.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na święta, które rozpoczynamy Świętym Triduum Paschalnym w Wielki Czwartek. Przystępując do spowiedzi prosimy o zachowanie wszelkich wskazań SANEPID-u przewidzianych na okres kwarantanny.

4. W Wielki Czwartek celebrujemy pamiątkę ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. W tym dniu w kościołach parafialnych sprawuje się jedną Mszę św. W naszym kościele Mszę św. Wieczerzy Pańskiej będziemy sprawować o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Kaplicy Przechowania. Adoracja będzie trwała do godz. 22.00.

5. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy porannej zwanej Ciemną Jutrznią. Naszą modlitwę rozpoczniemy o godz. 7.00. w kościele. Przypominamy jednak o ograniczonej liczbie uczestników liturgii.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek odbędzie się o godz. 15.00. Rozważania męki Pańskiej przy stacjach kalwarii wilanowskiej prowadzić będą księża. Wiernych prosimy o zachowanie dystansu społecznego.

7. W Wielki Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania Eucharystii. W tym dniu rozważamy mękę Pana Jezusa i adorujemy krzyż. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 17.00. Po liturgii będzie można adorować Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.

8. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 19.00. U naszych ministrantów będzie można zaopatrzyć się w wodę święconą. Rekomendujemy wiernym błogosławienie pokarmów w ramach liturgii domowej, podczas śniadania wielkanocnego, którego może dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny, Formularz modlitwy znajduję się na naszej stornie internetowej, w Klimatach, jak również został wyłożony na stoliku przy wyjściu z kościoła.

9. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Przypominamy o ograniczonej liczbie uczestniczących w liturgii.

10. Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. W procesji uczestniczyć będą jedynie kapłani wraz z asystą liturgiczną. Msze św. sprawowane będą o godz. 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

11. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. zostaną odprawione według następującego porządku: o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

12. Przed kościołem można nabyć plamy, wspierając w ten sposób fundusz ministrancki.

13. Prosimy wszystkich wiernych uczestniczących w liturgii Świętego Triduum Paschalnego o zachowanie norm sanitarnych.

14. Z względu na to, że pierwszy piątek i pierwsza sobota w tym miesiącu, przypadają w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę, nie będą prowadzone w naszym kościele wspólnotowe nabożeństwa wynagradzające. W pierwszy piątek i w pierwszą sobotę należy przyjąć Komunię św. wynagradzającą podczas wieczornych Liturgii. W pierwszą sobotę indywidualnie odmawiamy Różaniec i odprawiamy 15 minutową medytację np. w ramach nawiedzenia świątyni i adoracji przy Grobie Pańskim. Msze św. z intencjami wynagradzającymi odprawimy w piątek, 9 kwietnia o godz. 18.00. oraz w sobotę, 10 kwietnia o godz.7.00.