Komunikaty duszpasterskie – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej – 2 kwietnia 2023

1. Kościół obchodzi dziś pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania Paschalnego Misterium. Uroczysta procesja z palmami odbędzie się przed Mszą o godz. 10.00. Uroczyste wejście i poświęcenie palm odbędzie się przed każdą Mszą św.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza dzieci wraz z rodzicami na kolejne Warsztaty Rodzinne. We współpracy ze wspólnotą młodzieżową spojrzymy na zbawcze wydarzenia nadchodzących Świąt paschalnych. Przeżyjemy razem ostatnie ziemskie chwile Pana Jezusa jakie poznajemy na kartach Ewangelii. Każde dziecko będzie mogło wykonać własną kronikę Wielkiego Tygodnia. Zbiórka jak zwykle przy dzwonnicy. Warsztaty rozpoczną się o 12,30. w kanonii i potrwają około godziny. Zachęcamy do uczestnictwa i wspólnego przeżywania tego szczególnego czasu.

4. W poniedziałek, 3 kwietnia br., o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

5. We wtorek, 4 kwietnia br., o godz. 17.30. zapraszamy na różaniec rodziców w intencji dzieci, a następnie na Mszę św. o godz. 18.00. sprawowaną w intencji rodziców i dzieci, z prośbą o  wierność Bogu i nauce Kościoła oraz opiekę Matki Bożej.

6. W środę, 5 kwietnia o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o św. Józefie, a po niej Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa.

7. Zapraszamy dziewczynki i chłopców do udziału w procesji rezurekcyjnej w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00.

8. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać codziennie od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy od godz. 16.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na święta, które rozpoczynamy Świętym Triduum Paschalnym w Wielki Czwartek.

9. W Wielki Czwartek celebrujemy pamiątkę ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Przed południem wszyscy kapłani, pod przewodnictwem biskupa, sprawują Mszę św. z poświęceniem olejów krzyżma i chorych w Archikatedrze Warszawskiej. W tym dniu w kościołach parafialnych sprawuje się jedną Mszę św. W naszym kościele Mszę św. Wieczerzy Pańskiej będziemy sprawować o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Kaplicy Przechowania. Adoracja, którą poprowadzą zespoły parafialne, będzie trwała do godz. 22.00.

10. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy porannej zwanej Ciemną Jutrznią. Naszą modlitwę rozpoczniemy o godz. 7.00. w kościele.

11. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek odbędzie się o godz. 15.00. Rozważania męki Pańskiej przy stacjach kalwarii wilanowskiej prowadzić będą przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych.

12. W Wielki Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania Eucharystii. W tym dniu rozważamy mękę Pana Jezusa i adorujemy krzyż. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 17.00. Po liturgii adorację Pana Jezusa w Grobie poprowadzą Siostry Pasjonistki. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.

13. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 8.00. do 19.00. U naszych ministrantów będzie można zaopatrzyć się w wodę święconą.

14. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00.

15. Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Msze św. sprawowane będą o godz. 8.30.; 10.00.; 11.30.; 13.00. i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

16. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. zostaną odprawione według następującego porządku: o godz. 7.00.; 8.30.; 10.00.; 11.30.; 13.00. i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

17. Wspólnota Miłosierdzia Bożego i Matki Boskiej Miłosiernej zwraca się z prośbą do wszystkich pragnących zanurzyć się w Bożym Miłosierdziu o odprawienie przed świętem Miłosierdzia, indywidualnie w ciszy własnego serca, nowenny którą nakazał Pan Jezus w objawieniach św. Siostrze Faustynie słowami: ,,Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju Mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w śmierci godzinie”. Nowennę rozpoczynamy w Wielki Piątek, 31 marca, a kończymy w sobotę 8 kwietnia przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

18. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w kwietniu w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30, a w niedzielę o godz. 14.00.

19. U naszych ministrantów można nabyć palmy, wspierając w ten sposób fundusz ministrancki.