Komunikaty duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19 kwietnia 2020 rok

1. Dziś, w 2. Niedzielę Wielkanocną, wychwalamy Boga za Jego bezgraniczne Miłosierdzie, objawione w Tajemnicy Paschalnej Chrystusa. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odprawimy o godz. 15.00., w Godzinę Miłosierdzia, a nie jak zwykle o godz. 17.00. Dziś nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00. Po nabożeństwie o godz. 15.00. modlić się będziemy za zmarłych z naszych rodzin. Pragniemy przypomnieć, że w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 17.00. odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji kapłanów pochodzących z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

2. Dziękujemy s. Melanii, p. Adamowi Domaszczyńskiemu, p. Stanisławowi Podgórskiemu, p. Łukaszowi Czarnemu, p. Jerzemu Stolarczykowi, p. Marii Zmyji za przygotowanie w tym roku Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

3. W Poniedziałek Wielkanocny, na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zebraliśmy 211 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdecznie Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w czwartek, 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika,
  • sobotę. 25 kwietnia, święto św. Marka, Ewangelisty.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

5. W tym miesiącu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

6. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Caritas.

7. Według nowych przepisów, dotyczących liczby wiernych uczestniczących w liturgii, które będą obowiązywać od jutra, w naszym kościele jednocześnie będzie mogło przebywać 40 osób, z czego w nawie głównej 18; w nawach bocznych po 4; w kaplicy św. Anny 5; w kaplicy NM Panny 8; w przedsionku 1.