Komunikaty duszpasterskie – IV Niedziela zwykła – 28 stycznia 2024 r.

1. Nabożeństwo uwielbienia zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek,  I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek, 1 lutego Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00., a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.  W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek, 2 lutego o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Po Mszy wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszopiątkowe. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W sobotę, 3 lutego Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00., a po niej Nabożeństwo Pierwszosobotnie.

3. Z piątku, 2 lutego na sobotę, 3 lutego w naszej parafii odbędzie się kolejna Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „Zatrzymania aborcji”. Adoracja rozpocznie się o godz. 19.30., a zakończy o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy, w dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii i fb.

4. W następną niedzielę, 4 lutego Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza dzieci wraz z rodzicami na kolejne warsztaty zatytułowane „Odkrywamy Kościół”. Jak zwykle czeka na dzieci moc wyzwań i dobra zabawa. Tym razem zbiórka bezpośrednio po Mszy Świętej o 11.30. w kościele. Szczegóły na plakatach. Zachęcamy także do obejrzenia filmików z minionych warsztatów dostępnych na stronie parafii w zakładce „Wydarzenia”.

5. Zapraszamy na kurs  przedmałżeński dla narzeczonych, prowadzony metodą warsztatową w małej grupie wg Programu „Radość i Nadzieja”. Kurs rozpocznie się 17 lutego br. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej parafii.

6. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. Na stronie internetowej parafii udostępniliśmy program do bezpłatnego rozliczenia podatku. Przypominamy, że nasza Fundacja poza działalnością charytatywną zajmuje się utrzymaniem zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie naszej parafii.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w piątek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej a zarazem Dzień     Życia Konsekrowanego (taca na zakony klauzurowe). Poświęcenie świec na każdej Mszy     św.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa  Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.

8. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

poniedziałek 29 stycznia –  ul. Syta 175-179W (numery nieparzyste),

wtorek 30 stycznia – ul. Syta 181-181D (numery nieparzyste) i ul. Syta 78-102D (numery parzyste),

środa 31 stycznia – ul. Syta 104-110K (numery parzyste),

czwartek 1 lutego – ul. Syta 112-124B (numery parzyste),

sobota 3 lutego – ul. Syta 126-178 (numery parzyste), ul. Nad Wilanówką i ul. Hektarowa.

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 17.00., a w sobotę o godz. 15.00. Ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone są na bieżące remonty.